HAKKIMIZDA

Zihinsel engelliler ,yaygın gelişimsel bozukluk (otizm ), özel öğrenme güçlüğü (disleksi ), işitme engelliler ve bedensel engelliler eğitim programlarıyla,eğitim vermekteyiz. Ayrıca: Aile eğitimi, psikolojik danışmanlık, zeka değerlendirmesi ve gelişimsel değerlendirme hizmetleri vermekteyiz.

Deneyimli 40 kişilik uzman kadrosu ile 460 örgenciye hizmet veren bölgesinin en büyük okulu konumun da bulunan geniş eğitim-öğretim materyalleri ve uzay terapi üniteleri ile `Özel Eğitim ve Rehabilitasyon` alanında hizmet vermekteyiz. Merkezimizde bireysel ve grup eğitim çalışmaları yapılmaktadır.

VİZYONUMUZ

Verdiğimiz eğitim ve rehabilitasyon hizmetleri ile daima ilklerin içinde yer almayı, yurt içinde ve yurt dışında bulunan ilgili kurumların benimsediği yeni uygulamaları takip ederek gelişimine katkıda bulunmayı, kurum binası, çalışanları ve çalışma prensipleriyle yalnız Uşak’ın değil tüm Türkiye’nin kalite simgesi olmayı hedefleyen bir eğitim kurumuyuz.

MİSYONUMUZ

Çağdaş eğitim anlayışı gereği “bireyi merkez alan” eğitim modelini uygulayan, verilen eğitimin kalıcı ve farklı ortamlarda uygulanabilir olması için eğitim yöntem ve tekniklerini ailelerle paylaşan, engellilerin yaşam kalitelerinin artırılması ve istihdamı için sivil toplum kuruluşları ve sendikalar ile ortak çalışmalar yapan, alanında uzman kişilerle personeline sürekli hizmet içi eğitim veren, engelli haklarına saygılı, yenilikçi dinamik ve sürekli kendini geliştiren, alanında öncü bir kuruluşuz.